reede, 22. aprill 2016

Hambaarst külastas algklasse


Esmaspäeval, 18.04.2016 külastas Rapla Ühisgümnaasiumi algklasse (1.-3.klass) OÜ Praxise hambaarst dr Kadri Kõiv, kes ise on ka ühtlasi RÜG vilistlane.
Arst rääkis õpilastele hammastest (piimahambad ja jäävhambad): kui palju neid on, millised need on, kuidas ja millal need vahetuvad ning kuidas tekib hambaauk ja mida teha, et auku ei tekiks. Elevust tekitas õpilastes see, kui arst andis katsuda päris hammast. Kuna arsti õppeloeng oli rohkem aruteluvormis, siis põhjalikumalt vesteldi teemal „Terve hammas“ - paberile joonistatud hambale kirjutati märksõnade-piltidena 4 põhitõde:

*tervislik toit
*janujook on VESI
*2-3 tundi söögikordade vahel puhkust hammastele-kell
*hambaid pesta pastaga, mis sisaldab fluoriidi ja 2*2 (2 minutit 2 korda päevas)

Õpilased olid vestluses arstiga väga osavõtvad ja küsimusteringis olid käed pidevalt püsti– kõik tahtsid midagi öelda, küsida…ka peale loengut mindi veel arsti käest lisaküsimusi küsima.
Kuna nii loengu aeg kui ka hambaarsti aeg olid piiratud, siis leppisime õpilastega kokku, et kindlasti saavad nad oma küsimustele vastused kui käivad hambaarsti juures regulaarselt ja siis on arstil rohkem aega ka individuaalselt küsimustele vastata.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar