esmaspäev, 4. juuni 2018

Pohmelli korral vee joomine ei aitaHollandi ja Kanada teadlaste sõnul pohmelli ja sellest tingitud peavalu puhul vee joomine ei aita.

Foto: homeremedyhacks.com
Uurimine näitas, et vesi täidab kõhtu ja selle tõttu ei taheta enam alkoholi, edastab BBC.
Ainus viis pohmellist pääsemiseks on juua vähem alkoholi.

Teadlased tegid üliõpilastega katse uurides, millega nad pohmelli ravivad. Ilmnes, et ei vesi ega ka mingi toit ei aidanud pohmelli ja peavalu korral. Uurijaid huvitas ka, kas vastab tõele, et osa inimesi ei jää purju ja neil ei teki pohmelli.

826 Hollandi üliõpilasest 54 protsendile anti pärast suures koguses alkoholi tarbimist teatud toitu, kaasa arvatud rasvaseid roogi, mis oletati aitavat pohmelli korral. Kaks kolmandikku sai alkoholi tarbimise järgselt vett juua ning rohkem kui pooled jõid vett mitte kohe pärast alkoholi joomist, vaid enne magamaminekut. Vett joonutel oli pisut parem kui erinevaid roogi söönutel, kuid vahe ei olnud kuigi suur.  Seega ei ole vesi pohmelli puhul nii efektiivne, kui seni arvatud.

Varasemate uuringute kohaselt ei saa umbes 25 protsenti alkoholi joonutest pohmelli. Teadlastele pakkus huvi, kas see on ikka nii. Selleks küsitleti 789 Kanada üliõpilast nende alkoholitarbimise ja pohmelli kohta. Ilmnes, et need, kellel ei tekkinud pohmelli, jõid lihtsalt liiga vähe alkoholi. Palju alkoholi tarbinud üliõpilaste seas ei olnud mitte kedagi, kellel ei oleks pohmelli tekkinud.

Hollandi Utrechti ülikooli teadlase Joris Versteri teatel ei andnud uuring mitte midagi üllatavat. «Lihtne loogika, mida rohkem alkoholi juua, seda suurema tõenäosusega tekib pohmell. Vesi aitab organismi niisutada, kuna alkohol viib kehast vett välja. Pärast alkoholi joomist tasuks veega keha puhastada.  Vesi ei võta siiski ära uimasust ja peavalu,» lausus Verster.

Versteri teatel ei teata seni täpselt, kuidas pohmell tekib. «Tegemist ei ole lihtsalt kehas tekkiva veepuudusega. Teada on, et oma rolli mängib ka immuunsüsteem, kuid täpselt millist, ei ole teada. Seega ei ole pohmelli puhul seda koheselt äravõtvat ravimit nagu näiteks on palaviku puhul,» selgitas teadlane. Versteri teatel tuleb teha pohmelli lisauuringuid ja kontrollkatseid, mis annavad rohkem informatsiooni.

Artikkel pärineb Postimehe Elu24 portaalist (siin).
1 kommentaar:

  1. Ma olen 15 aastat vana. Ma sündisin HIV-iga, kelle ema suri HIV-nakkuse tõttu. Ja mul on kahju, miks ma kunagi dr. Ituaga poleks suutnud minu ema minu eest ravida, sest üksikemana oli minu ema jaoks väga raske kohtuda dr itua tervendavate sõnadega HIV / AIDSi herpese, Parkinsoni, Copdi, epilepsia, vöötohatise, külma valu, viljatuse, kroonilise väsimuse sündroomi, fibromüalgia, diabeedi Hepatiit kohta võrdselt Vähk, mis olin nii põnevil, kuid hirmutasin samal ajal, sest Ma ei kohanud sellist artiklit online, siis võtsin ühendust dr. Ituaga e-posti aadressil drituaherbalcenter@gmail.com. Samuti vestlesin temaga selle kohta, mis on +2348149277967 ta ütleb mulle, kuidas see toimib. Kiiresti Colorado postkontor Ma saan oma ravimtaimi 4/5 tööpäeva jooksul, kui ta andis mulle gildijooned, mida ma järgida, ja siin elan taas tervena, et kujutada ette, kuidas kasutada jumala oma teoseid kõikides artiklites Internetis, et levitada jumal töö või Dr Itua Herbal Medicine, ta on suur mees.

    VastaKustuta