esmaspäev, 18. detsember 2017

Tervislikult toituvatel lastel on kõrgem enesehinnang


ERR portaal Novaator kirjutab kaheksas Euroopa riigis läbi viidud uurimusest, milles osalesid Tervise Arengu Instituudi eestvõttel ka Eesti lapsed. 

"Toitumine mõjutabki nii emotsioone kui ka psühhosotsiaalset seisundit. Näitame töös, et juba väikelapsest peale on need seotud nende tervislike toitumissoovitustega, mis antakse. Mida rohkem neid järgitakse, seda paremad on laste järgnevad riskitegurid kroonilistele haigustele," selgitas Toomas Veidebaum, Tervise Arengu Instituudi teadusdirektor ja uurimuse kaasautor ERR Novaatorile.

Toidusedeli mõju täiskasvanute vaimsele tervisele, sh depressioonile on nähtud juba varem. Järsult oma dieeti tervislikuma poole muutes, näiteks puu- ja juurviljade ning kala osakaalu kasv toob kaasa riskitegurite mõju vähenemise. Täpne põhjus pole selge ja selle väljaselgitamine vajab veel täiendavaid uuringuid. Ühe populaarse hüpoteesi kohaselt on oluline roll omega-rasvhapetel. Niivõrd mahukaid laste kohta käivaid teadustöid pole aga Veidebaumi sõnul eriti tehtud.
Järeldused põhinevad 7675 lapse kohta kogutud andmetel. Uuringu raames uuriti Belgia, Küprose, Eesti, Saksamaa, Ungari, Hispaania ning Rootsi 2–9aastaseid lapsi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar