kolmapäev, 13. juuli 2016

Kas tarbid liiga palju suhkrut?Postimehe terviseportaal vahendab, et Tartu Ülikoolis kaitstud magistritööst selgub, et eesti lapsed joovad liiga palju suhkruga karastusjooke - igapäevaselt tarbib neid 8,5% poistest ja 4,6% tüdrukutest (loe lähemalt: http://tervis.postimees.ee/3753767/eesti-lapsed-joovad-liialt-magusaid-karastusjooke). Paljud noored teavad, et limonaadi joomine ei ole tervisele eriti kasulik, samas aga võib neid üllatada fakt, et ka pudelisse villitud maitsevesi ja jäätee sisaldavad suhkrut lausa uskumatutes kogustes (vt http://tarbija24.postimees.ee/1220384/vaata-kui-palju-kaloreid-ja-suhkrut-sisaldavad-populaarsed-maitseveed).

Samas ei ole karastusjoogid, šokolaad jm maiustused ainsad, mis kehakaalule ja tervisele põntsu võivad panna - sisaldavad ju üldiselt tervislikuks peetavad toidud nagu jogurt ja mahlajookki märkimisväärses koguses suhkrut. Suhkrut leidub isegi kalakonservis!

Ja mida rohkem sa suhkrut sööd, seda rohkem sa seda tahad, ükskõik millises vormis see tuleb. Postimehe naistelisa toob välja seitse märki, et "valget surma" tarbitakse liialt palju:
1. Sa tahad pidevalt magusat.
2. Sa oled uimane ja loid.
3. Su näonahk on muutunud halvaks.
4. Sa oled tujukam kui tavaliselt.
5. Sa oled kaalus juurde võtnud.
6. Sul on tekkinud hambaaugud.
7. Miski ei maitse nii magusalt kui enne.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar